Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı

MEF Yapı Danışmanlık, Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı hizmeti ile bireysel veya kurumsal gayrimenkul portföyünüzün ticari başarısının sürdürülebilir olmasını ve değerinin arttırılmasını sağlar. Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı hizmeti almak isteyen ve Gayrimenkul sektörüne yatırım yapmak isteyen  bireysel veya kurumsal müşterilerimizin yatırım beklentileri değerlendirilerek, yatırım stratejileri oluşturulur.

Yeni Gayrimenkul Yatırımı Yapacak Müşterilerimize

  • Genel olarak gayrimenkul yatırımı hakkında bilgi verilir. Yatırım yapmak isteyen müşterilerimizin talepleri doğrultusunda yatırım yapılacak gayrimenkul alanı (Konut-Ticari-Özel Hizmet Kurumu-Bölge-Kapasite) belirlenir. Getiri ve değerlendirme beklentileri araştırılarak bir yatırım stratejisi oluşturulur.
  • Oluşturulan yatırım stratejisi doğrultusunda  bulunan gayrimenkuller değerlendirilir ve yatırım portföyü oluşturulur. Sonrasında gayrimenkul portföyünüzün zaman içindeki değer değişimi ve verimi sürekli test edilir. Ardından gerekli revizyonlar yapılarak maksimum fayda ve kazanç elde etmeniz sağlanır.
  • Oluşturulan yatırım portföyünüzün  takibi sürecinde, sizlerin isteğine yönelik belirli süreler zarfında farklı, uygun gayrimenkul yatırım alanları bulunarak;  Al-Sat  veya Al-Onar-Sat  işlemleri ile gayrimenkul yatırım hacminizin büyümesi sağlanır.
  • Ayrıca yatırım olarak aldığınız  gayrimenkullerinizin (Konut – Dükkan – Arsa) sizlerin isteği doğrultusunda yenilenmesi ve projelendirilmesi için firmamız tarafından sizlere gerekli mimari ve teknik destek sağlanır.

Mevcut Gayrimenkul Yatırımı Olan Müşterilerimize

  • Gayrimenkullerinizin envanteri çıkarılır, belirli kriterler (Kullanım Şekli, Coğrafi Dağılımı, Gelir Modeli, Kira Kontratlarının Geçerlilik Süreleri, Orta ve Uzun Vadeli Piyasa Beklentileri) doğrultusunda portföyünüze değer biçilir. Sonrasında satış veya kiralama işleminiz en kısa zamanda gerçekleştirilir.
  • Büyük & Orta ölçekli ticari ve konut projelerinizde, gayrimenkullerinizin profesyonel ekiplerimizce satışlarının yapılması, sürecin takibi ve organizasyonun yapılması gerçekleştirilir.
  • Gayrimenkulünüz ile alakalı, sizlerin isteği doğrultusunda gerekli Projelendirme – Mimari Dekorasyon ve Taahhüt İşleri firmamız tarafından yapılabilir.